До другої річниці повномасштабного вторгнення в Україну: понад 700 днів незламності

24 лютого 2024 року минає два роки від початку повномасштабного збройного вторгнення російської федерації на територію України. У ці дні українці об’єднуються, щоб знову привернути увагу світової громадськості до війни. Ми, українці, тримаємо оборону й демонструємо волю перемогти ворога, чим доводимо спроможність протистояти російській військовій агресії. Ми дякуємо нашим захисникам і захисницям, Збройним Силам України, Національній Гвардії України, волонтерам.

23 лютого студенти та викладачі коледжу не залишились осторонь: на виховних годинах згадували історичні події, які передували повномасштабному вторгненню росії в Україну, обговорювали зі студентами і усвідомлювали головні наративи річниці війни.

В навчальних групах пройшли виховні години за інформаційними матеріалами до 10-ої річниці від початку російсько-української війни Українського інституту національної пам’яті «Вистояли-переможемо!».

Класний керівник групи З-12 Осіпенко Ю. Г. організувала та провела онлайн відеоперегляд виставкового проекту «Стерті з лиця землі….» який містить фото населених пунктів, перетворених російською армією на пустку і руїну, на Луганщині, Донеччині, Слобожанщині та Півдні України. У виставці використана інформація та відеоматеріали, надані Інституту національної пам’яті Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, Луганською, Донецькою, Миколаївською, Херсонською та Харківською обласними військовими адміністраціями, доповнені QR-кодами з посиланням на короткі відео знищених сіл і міст України, які додатково візуалізують весь жах та морок випаленої ворогом землі.

28 квітня 2023

        28.04.2023 відбулося обласне засідання методичної комісії заступників директорів з виховної роботи Одеської області на якому було проведено обласна конференція на тему «Національно-патріотичне виховання як пріоритетний напрямок виховного процесу в закладах фахової передвищої освіти».

        З презентацією на тему «Досягнення та виклики національно-патріотичного виховання» виступила заступник директора з виховної роботи ВСП «ФКЗІ ДУІТЗ»  Ірина Ящишина, яка відмітила, що складовою частиною патріотичного виховання в коледжі, яка в часи воєнної загрози набуває пріоритетного значення, є військово-патріотичне виховання, зорієнтоване на формування у зростаючої особистості готовності до захисту України, розвиток бажання здобувати військові професії, проходити службу у Збройних Силах України як особливому виді державної служби.

20 вересня 2022

          З метою виховання почуття патріотизму до своєї держави й пошани до співвітчизників, які відстоюють сьогодні незалежність України класними керівниками проведено виховні години з історії становлення державних символів України (Прапор, Герб та Гімн), які були не просто обрані урядом та затверджені парламентом країни, ні – вони були вистраждані багатьма поколіннями наших співвітчизників, які боролись за святе право людини — пишатися своїм народом, своєю мовою, своєю культурою.

 

27 вересня 2022

            З метою ознайомлення студентів з маловідомими сторінками історії українського народу, виховання патріотичних почуттів, формування громадянської гідності, вшанувати пам’ять жертв депортації українців класним керівником групи Т-41 проведено виховну годину «Пам’ятаємо про депортації 1944-1951 р.р.»

14 жовтня 2022

            З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, для піднесення бойового подвигу, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Українському народу, посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі, збереження та розвитку національних військових традицій та підвищення рівня національно-патріотичного виховання молоді проведено онлайн Єдиний урок «Слава героям України!»

9 листопада 2022

             До Дня української писемності та мови проведено виховні заходи задля ознайомлення студентів з історією виникнення письма, з’ясування витоків нашої мови, важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства, для пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови, виховання високої мовної культури у молоді.

      Відзначаючи 9 листопада 2022 року День української писемності та мови, студенти групи Кб-31 ( кл. кер. Чумаченко О.В.) замислились, чому ми щоденно вживаємо, читаємо, чуємо багато англійських слів, наприклад: роумінг, вебдизайнер, фідбек, локдаун, дефолт тощо, і вирішили розібратися з проблемою англіцизмів в сучасній українській мові.

      9 листопада 2022 року, опрацювавши доступні матеріали, вони зібралися, щоб обговорити це питання.

     Класний керівник групи, викладач англійської мови О. В.Чумаченко розповіла, що в світі існує близько 6 тис. мов, і практично невідомі мови, які не стали об’єктом впливу ззовні.

     Готуючись до бесіди, студенти підготували багато прикладів англіцизмів з сфер новітніх технологій, культури, спорту, з молодіжного сленгу. А також вони дізналися, що близько 90 відсотків запозичень, які з’являються у кожній мові, – це терміни. Виявилося, що саме англійські терміни позначають різноманітні явища нової для України соціально-економічної формації, на побудову якої зорієнтоване наше суспільство: менеджмент, бренд, інвестиція, маркетинг, демпінг, дефолт, логістика, макроекономіка, офшор, тендер, франчайзинг тощо.

      Але знати, берегти рідну мову – обов’язок кожної людини. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу, і той народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості та держави, не може розраховувати на гідне місце серед інших народів – такого висновку дійшли студенти групи Кб-31.

24 лютого 2023

До річниці вторгнення рф в Україну класними керівниками проведено виховну годину «Вистояли – переможемо!»

3 березня 2023

Класним керівником групи Кн-31 Павловою Л. С. проведено виховну годину на тему «Боротьба з корупцією-справа кожного громадянина!»